ZM Gzella . Mirosław Gzella – Właściciel

Jakie są najważniejsze założenia Pana Firmy

Nasz najważniejszy cel jest jeden i nie zmienia się od lat. Jest nim satysfakcja i zadowolenie klientów. Produkty wytwarzamy z najwyższej jakości specjalnie wyselekcjowanego mięsa. Dbamy o to, aby Klienci byli zadowoleni z naszych wyrobów, aby byli pewni, że to, co spożywają ich rodziny, było zawsze świeże i skontrolowane pod każdym względem zanim opuści Firmę i trafi do naszych Klientów.

W czym specjalizuje się Firma Gzella?

Specjalizujemy się w produkcji wędlin i wędzonek. Od samego początku kierujemy się zasadą zachowania tradycyjnych receptur i jakością, jakiej oczekują od nas Klienci. Produkcja w zakładzie jest nowoczesna, a pieczę nad nią sprawuje wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra. Prowadzimy także szereg działań mających na celu monitorowanie procesów wytwarzania. Działamy w oparciu o zasady systemów kontroli HACCP, IFS oraz BRC.

A od czego wszystko się zaczęło?

Od założenia przedsiębiorstwa minęło już przeszło 20 lat. Firma, funkcjonująca początkowo pod nazwą Zakład Rzeźnicko – Wędliniarski, została powołana do życia w sierpniu 1985 roku. Mimo że cała załoga składała się wówczas jedynie z trzech osób - mnie, żony oraz ucznia, już od początku dobrze wiedzieliśmy, co chcemy robić. Nasz cel był jasny – spełniać oczekiwania najbardziej wymagającego klienta. Na początku działalności produkcja obejmowała wyłącznie wyroby podrobowe. W ciągu kolejnych lat dzięki zaangażowaniu pracowników firma stale się rozwijała. Zatrudnienie wzrosło do kilkunastu pracowników, a gamę produkowanych asortymentową poszerzyliśmy o wędliny mięsne.

W tej chwili mamy ponad 400 pracowników, a nasz Zakład o powierzchni ok. 10 000 m2 powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenia i najnowsze rozwiązania biura projektującego od wielu lat zakłady przetwórstwa mięsnego na całym świecie. Nasz Zakład jest jednym z najnowocześniejszych w Europie w zakresie zastosowanych technologii, rozwiązań dostosowanych do wymogów Unii Europejskiej oraz przestrzegania rygorystycznych wymagań krajowych norm weterynaryjnych i sanitarnych.

Najważniejsze chwile w życiu Firmy

Takich dat przełomowych było kilka. Ważne były lata 1988-2002, kiedy nasza firma podlegała różnego rodzaju modernizacjom. Wybudowaliśmy nowe hale, wprowadziliśmy nowe technologie ze szczególną troską o zachowanie tradycyjnych receptur. Istotną datą był wrzesień 2000 roku, kiedy otworzyliśmy nasz pierwszy sklep firmowy. Kolejne ważne momenty w życiu przedsiębiorstwa to rok 2003 i decyzja o budowie nowego obiektu produkcyjnego oraz rok 2004, kiedy w listopadzie ruszyła w nim produkcja. Jednakże jestem w pełni świadomy, że te etapy rozwoju nie nastąpiłyby w Firmie, gdyby nie jej kadra – wspaniali ludzie pracujący w firmie, dzięki którym może się ona nieustannie rozwijać.

Gdzie można kupić Państwa wyroby?

Posiadamy obecnie ponad 150 sklepów firmowych i patronackich na terenie województw północnej Polski. Sprzedaż naszych produktów prowadzimy także przez własne Centra Dystrybucyjne w Bydgoszczy i w Gdańsku oraz współpracujące z nami hurtownie i sieci handlowe na terenie całego kraju.

Jesteście postrzegani jako Firma rodzinna. Dlaczego?

W pracę w zakładzie zaangażowani są niemalże wszyscy członkowie mojej rodziny. Nigdy zresztą nie ukrywałem, że jest to dla mnie bardzo ważne. Rodzina stanowi ostoję i przynosi radość. Wspólne tworzenie firmy i praca są ogromną szansą na poznanie siebie i pełne zaangażowanie w ciągłe udoskonalanie przedsiębiorstwa. Warto wspomnieć, że w Firmie pracuje wiele małżeństw wraz z dziećmi, które pod okiem rodziców zdobywają doświadczenie na stanowiskach produkcyjnych. Wartość rodziny ma dla nas niezwykle ważne znaczenie, to właśnie dla nich tworzymy nasze wyroby. Z tą myślą powstała linię produktów Family. Jako firma rodzinna dajemy bezpieczeństwo, dbamy o pracowników i klientów. Poza tym nasza firma to również marka, o której świadczymy własnym nazwiskiem. A to zobowiązuje...

Jak układa się Państwu współpraca z firmą Fleischmannschaft?

Fleischmannschaft to nasz dobry i sprawdzony dostawca. Spośród wielu, podobnych na rynku wybraliśmy tę firmę ponieważ naszym partnerem może być tylko ta, której produkty charakteryzują się najwyższą jakością technologiczną i sanitarno-higieniczną i poddawane są bardzo rygorystycznym badaniom mikrobiologicznym, chemicznym i funkcjonalnym.


Dziękuję za rozmowę.